ŠKOLA V PŘÍRODĚ, ANEB MY ZVLÁDNEME ROK ZA TÝDEN

V neděli, 15. září, jsme se vydali směrem šumavská příroda. Naším cílem byly Nové Hutě, kde nás čekal týden zábavy, zážitků a práce. Pro žáky jsme si připravily celotýdenní anglicko-český projekt „FESTIVALS“ Už předem bylo jasné, že krom objevování Šumavy a jejích zajímavostí, nás zajímavé aktivity a zážitky neminou. Naši žáci byli rozděleni do týmů, jejichž složení bylo různorodé, nejen věkem, ale i podle znalostí. Každý vedoucí týmu (Christmas, St. Valentine´s day, Easter, Halloween, Thanksgiving Day) předem spolupracoval se členy svého týmu. Společně si připravili prezentace jednotlivých angloamerických svátku, který jako tým celý týden reprezentovali. Den co den se žáci probouzeli do tematicky orientovaného dne. Čili jsme během týdne stihli například nadílku pod vánočním stromečkem, valentýnskou soutěž „amorův šíp“, lov velikonočních vajíček (easter egg hunt) i halloweenskou oslavu v kostýmech. Vedle anglicko-českých činností v týmech, jsme navštívili Zadov a Kvildu, prošli se Národním parkem Šumava. Děti si užívaly babího léta, spolupracovaly, plnily s nadšením úkoly a zdokonalovaly se nejenom v dovednostech učebních a znalostních, ale i komunikačních, ať už mluvily česky, nebo anglicky.

Mgr. Martina Cvrková