Hasičská soutěž v Březnici

Ahoj Milí čtenáři, dnes vám budu povídat o soutěži jednotlivců která se konala v Březnici, jak už z názvu vyplývá.

Dne 14. října jsme měli sraz na Hasičské zbrojnici 8:10 hodin. Pro ty, kteří si chtěli ještě něco protrénovat, byl sraz v 7:10. To jsem byl i já, takže jsem tam byl už v 7:10. Hodinu jsme trénovali a když dorazili i zbylí členové, vzali jsme si dresy, dali batohy do auta a jeli jsme do Březnice. Do Březnice jsme museli jet přes Rožmitál pod Třemšínem protože bylo rally. Když jsme dorazili do Březnice vedoucí nám rozdali startovní čísla a šli jsme si zkusit přeskok bariéry a překonání kladiny. Když si to všichni vyzkoušeli, svolali nás na nástup. Tam jsme se dozvěděli jak celá soutěž bude probíhat. První běhali štafetu 60 metrů s překážkami starší a pak mladší. Štafeta 60 metrů s překážkami se běhá tak že závodník vystartuje, mladší a starší dívky mají na přeskok menší bariéru 70 cm vysokou a starší chlapci mají na přeskok bariéru vysokou 150 cm. Když jí překoná vezme do rukou hadice, spojí průspojky jedné hadice do druhé hadice (spojí dvě hadice do sebe), poté překoná kladinu, za kladinou pouští spojené průspojky na zem. Když závodník doběhne k rozdělovači, zapojí jednu z průspojek do rozdělovače a druhou napojí na proudnici. S napojenou proudnicí probíhá závodník cílem. Když si odběhali starší a mladší štafetu 60 metrů s překážkami, proběhlo vyhlášení těchto dvou kategorií a osm nejlepších dívek a osm nejlepších chlapců z kategorie starších postoupilo do tzv. Equitana cupu. A tam se utkali o první a druhé místo. Zbylých šest závodníků a závodnic se zkrátka nedostalo do finále takže v Equitana cupu skončili. Neptejte se mě, proč tam není třetí místo, nikdo nám to neřekl. Když se odběhal Equitana cup, proběhlo jeho vyhlášení. Poté běhali štafetu dorostenci a dospělí. Vždy běžel jeden muž a jedna dorostenkyně nebo žena a jeden dorostenec. Je to kvůli tomu, aby se nemuseli měnit bariéry. Když odběhali dorostenci a dospělí vyhlásili se tyto kategorie a mohlo se odjíždět domů

Abych to celé shrnul, soutěž se mi moc líbila, moc jsem si ji užil a dokonce jsem se dostal do Equitana cupu. Za mně super soutěž. A já doufám, že se vám líbil můj článek. Mějte se hezky a u dalšího článku ahoj.