Den železnice

V sobotu 14.9.2019 jsem navštívil Příbramské nádraží, na kterém se odehrával 9.ročník Dne železnice.

Na osamocené koleji za výpravní budovou probíhaly jízdy na drezíně, kde se mohl kdokoli projet. Na první kolejí stál služební, z boku otevřený vůz, ve kterém se hrálo představení „Bedřich Hrozný“. Z druhé koleje odjížděl „Kovohuťský expres“, kterým jsme se mohli svézt (samozřejmě) do Kovohutí. Dále také na této koleji stál Zvláštní vlak „Cyklo Brdy“ v čele s lokomotivou „Bardotkou“ 749.121-0. Celá tato lokomotiva byla k prohlédnutí, tedy včetně kabiny, kde byl příjemný strojvedoucí. V prostorách výpravní budovy probíhaly komentované prohlídky pracoviště řízení železničního provozu.

Tato akce probíhala za plného provozu, takže sem přijížděly pravidelné vlaky. Tuto akci jsem si užil a rád navštívím další ročník.

Zobrazit zdrojový obrázek
„Bardotka“ 749.121-0, která jezdila Sp „Cyklo Brdy“