Školní výlet do Botanické zahrady v Praze

Dne 8.10 2019 jela 4.A a 2.A do Botanické zahrady.Byly jsme ve skleníku Fata Morgana. Byli jsme ve 3 částech skleníku.

První část byla pouště, druhá tropická a třetí subtropická. Viděli jsme tam spoustu rostlin – např.kaktusy, bambus, orchidey, velké masožravé rostliny. Sešli jsme taky do tunelu, kde byly rybičky. Byla tam jedna rybička, která neměla oči ale velkou čáru přes tělo a tím vnímala kameny. Jmenovala se Tetra slepá. Poletovali tam dva motýlové – Babočky. Paní průvodkyně nám přečetla pohádku o muži, který chtěl kácet v pralese strom, ale ve snu s ním mluvili zvířátka, která tam žila a on strom nakonec nepokácel a šel domů.

Když jsme vyšli, šli jsme koupit suvenýry. Když jsme nakoupili, tak jsme se šli podívat do venkovní botanické zahrady. Tam jsme viděli venkovní tropické rostliny a výstavu nejedlých dýní a taky vinici sv. Kláry a kapličku.

Potom jsme se šli podívat na Trojský zámeček, který má velkou zahradu.

Potom už na nás čekal autobus, a tak jsme jeli domů.

Exkurze se mi moc líbila !!!

Ale byl jsem malinko smutný, protože stánek s kaktusy ve Fata Morganě byl zavřený a já jsem si nemohl nějaký koupit.

Miki Polášek