Změny v MHD Příbram – 2. část

Další změnou v MHD je možnost sledovat autobusy online. Tato služba už funguje na příměstských autobusech PID, avšak na městských autobusech se teprve rozjíždí. Za jak dlouho se úplně zprovozní, ukáže čas. Pomocí tohoto systému se také bude hlídat přesnost autobusů, takže by neměly odjíždět ze zastávek dříve než mají.

K 1. prosinci budou také upraveny jízdní řády. Přestože změny nebudou tak velké (zejména jen drobná úprava časů kvůli oběhům vozidel), bude zrušena linka 9, jenž jezdí k Pekárně. Zda budou upraveny JŘ i k 15.12. (celostátní změna jízdních řádů), ještě uvidíme.

Poslední významnou změnou bude i integrace samotné MHD do systému PID, ta však nastane až příští rok, přesněji v 1. čtvrtletí 2020. O tomto tématu budu ještě informovat.

 

Vybrané autobusy MHD Příbram

Karosa B952, která byla jednou z prvních vyřazených.

Karosa B952E CVR Monex, vyřazená před dvěma týdny.