4. A v TECHAKU

11. června jsme byli na Výletě v Březnici. V 7:30 jsme se sešli na vlakovém nádraží, do Březnice jsme totiž jeli vlakem. Když jsme tam přijeli, vystoupili jsme z vlaku a šli asi jeden kilometr do Techaku. Po cestě jsme viděli čápa bílého. V Techaku nás přivítal Radek.. Zuli jsme se a šli nahoru do místnosti s interaktivní tabulí, kde měl pro nás připravenou prezentaci o katastrofách na zemi.

Jak vzniká tsunami – pod mořem jsou dvě desky, které se o sebe třou, a jak se třou, jedna vyletí a vyšle sílu na moře, a tak vznikne tsunami.

Potom jsme se rozdělili na dva týmy. Jeden tým šel stavět stroj z lega a druhá skupina stavěla mrakodrap v Minecraftu. Já jsem stavěl mrakodrap. Potom jsme se vystřídali, druhá skupina šla hrát Minecraft a první šla stavět stroj na zemětřesení.Úkolem bylo postavit dům a dát ho na plošinu, aby nespadl. Vyhráli Kuba a Máťa.

Potom jsme si sedli do místnosti s tabulí a hráli jsme AZ kvíz. Sice jsme prohráli, ale byla to sranda. Radek nám dal brýle, které ovládal tabletem. Viděli jsme New York, Nil, různé sopky. Potom jsme se s Radkem rozloučili a šli na nádraží a vlakem se vrátili domů do Příbrami.

Všechno se mi moc líbilo.

Miki Polášek, 4. A