Návštěva TECHAKU v Březnici

V úterý 9. 6. se žáci 3.A zúčastnili výukového programu na technické akademii v Březnici. Cesta vlakem byla krátká a pohodlná a pro mnohé děti, které vlakem dlouho nejely, také velkým zážitkem. Když jsme dorazili na místo, přivítal nás lektor a nastínil program celého dopoledne. Tématem našeho projektu byly PŘÍRODNÍ KATASTROFY.

V úvodu žáci zhlédli prezentaci, při které se dozvěděli o jednotlivých přírodních katastrofách a rozdílech mezi nimi. Poté se děti rozdělily do dvou týmů. Jedna skupina měla za úkol z kostiček lega postavit a naprogramovat přístroj na simulaci zemětřesení podle návodu na tabletu. Všichni to hravě zvládli, velkou výzvou pak bylo postavit dům, který odolá i tomu největšímu zemětřesení Richterovy stupnice. To už někteří potřebovali pomoc a radu od lektora a spolužáků, nakonec ale zadání všichni splnili. Druhý tým si vyzkoušel programování ve světě Minercraftu. Šlo o to, kdo postaví mrakodrap, který je plně funkční a zároveň by ho něco jen tak nezbouralo. Obě skupiny se pak vystřídaly, každý měl tak možnost rozvíjet své kreativní schopnosti hravě a zábavně.

Následoval souboj týmů v soutěži AZ kvíz z daného tématu. Vítězové byli odměněni sladkou výhrou a celý program byl zakončen tím, na co se všichni těšili nejvíce – virtuální realitou. Přenesli jsme se na různá místa světa, viděli jsme New York, potápěli jsme se se žraloky či jsme prošli Grand Canyonem. Ocitli jsme se i ve vesmíru na kosmických stanicích jako kosmonauté.

TECHAK jsme opouštěli nadšení, plní dojmů a zážitků a obohaceni novými zkušenostmi. Byla to zábava a určitě se do Březnice chceme ještě jednou podívat v příštím roce, v plném počtu a na další zajímavý program.

tř. učitelka P. Jarošová

žáci 3.A