Výlet do planetária Praha

Ahoj milí čtenáři, dnes vám budu vyprávět o výletu do planetária v Praze.

Dne 19.10. jela 6.A a 6.B do planetária v Praze. Odjezd byl v 8:30 ale sraz jsme měli v 8:15. Z Příbrami jsme vyjeli přesně v 8:30 a v Praze jsme byli zhruba za hodinu. Cesta utekla celkem rychle a bez problémů jsme dojeli do Prahy k výstavišti. Autobus nám tam zastavil a ten kus k planetáriu jsme museli dojít pěšky. Ještě před tím než jsme vyrazili do planetária, dali jsme si v parku svačinu a šli jsme dovnitř. Jako první jsme šli do šatny odložit si bundy a batohy. Pak nás učitelé asi na hodinu vypustili do sálu, kde jsme si mohli vyzkoušet různé věci. Například- kolik vážíme na Zemi a kolik na jiných planetách. Dále- pod jakým úhlem svítí slunce na Měsíc v dan-ou hodinu. Poté jsme se všichni sešli před dveřmi promítacího sálu. Když nás pustili dovnitř usadili jsme se a čekali na zahájení promítání. Když skončili upoutávky k promítání, přišel pán, který nám vysvětloval různé věci k tomuto promítání. A koho by to zajímalo,  pořad na který jsme šli se jmenoval Pohyby Země. Promítání skončilo a my jsme si šli pro věci do šatny. Poté jsme se seřadili před planetáriem a vyšli jsme k autobusu. Když jsme všichni dorazili k autobusu, jeli jsme domů. V Příbrami jsme byli kolem 13:30.

Tento výlet se mi moc líbil a díky němu jsem zase o něco chytřejší. A já doufám, že se vám líbil můj článek. Mějte se hezky a ahoj.